понедельник, 29 марта 2021 г.

Рубрика "Навчаємось разом"

 

Тема : « В гості до бабусі Галі »

Мета:  Розширювати знання дітей  про тсвійських тварин, вміння розрізніти їх за зовнішніми ознаками , характером поведінки, криками. Працювати над збагаченням словникового запасу слів : цуценя, котик  - мурчик, півник – співунець, курка, курчатка, корова. Продовжувати вчити розрізняти та називати кольори : жовтий, зелений , синій, червоний. Розвивати уяву, увагу, зв’язне мовлення, спостережливість. Виховувати доброту по відношенню до домашніх тварин .

Матеріал: макет української хати, іграшкові тварини: собака, кішка, півник, курка, курчата, корова, ілюстрації до теми, аркуші паперу з наклеєною корово ( на кожну дитину), фломастери зеленого кольору.

Попередня робота:

1.     Вивчення пісні « Паровоз ».

2.     Розглядання свійських тварин та птахів.

3.     Заучування забавлянок « Киця Мура », « Півник », « Корівка».

 

                                     Хід заняття

 

Сюрпризний момент:                                                                                    Вихователь: Діти прийшла я сьогодні в садочок, а на столі пакунок. Та ще й який великий, щось у ньому торохтить. Як ви гадаєте, що там? ( відповіді дітей )

А хочете дізнатись що в ньому? ( паровоз, поїзд)

Діти сьогодні ми поїдемо до бабусі у село, багато цікавого побачимо там.

Поїдемо поїздом, співаючи :

                                               Паровоз гудок дав

                                               І вагончики помчав.

                                               Чух – чух –чух – чух.

                                               Я далеко вас помчу.

 

Ось і зупинка.

Виходить Бабуся.

Бабуся: Добрий день мої малятка, любі хлопчики і дівчатка. Ви до мене в гості завітали і я вам розповім багато цікавого .

Вихователь: А хто це діток зустрічає? ( цуценятко ).

Добрий день цуценятко.

 

  Гав – гав, я маленьке цуценя

                                           І навчаюся щодня

                                           Рідний дім охороняти ,

                                           Все навколо оглядати

                                           Варту пильно я несу,

                                           Дім сміливо стережу.

 

Вихователь: Що робить собака? Як собака гавкає?

А ще, малята коли собака злиться, вона робить ось так ( гарчить).

Діти повторюють за вихователем.

Вихователь: А хто це там лежить біля дверей на килимку? Має пухнастий хвостик та гострі кігті? Хлебче молоко та ловить мишей.

Так це котик. А в нас є гарна киця, а звуть її  Мура.

Послухайте, що вона вам розкаже:

Читання забавлянки « Киця – Мура »

Киця – мура де ти була?

                                              У бабусі

                                              Що робила

                                              Миски мила,

                                              Дві помила, дві розбила,

                                              Баба мене насварила.

 

Як звали кицю? (Мура)

За що баба її сварила? ( розбила миски)

Що любить їсти киця? ( сметанку, молочко, ковбаску, рибку)

Коли киця не голодна, їсти не хоче, а хоче погратися що вона робить? (лащиться), а як вона говорить? ( мур - мур) ( діти повторюють) Ось за це її ми і назвали Мура.

А давайте придумаємо ім’я котику, дивіться він який лагідний і теж муркоче, давайте його назвемо Мурчиком. Киця Мура  - тому що вона дівчинка, котик хто ( хлопчик), тому він Мурчик.

Дивіться вони чомусь засмучені, мабуть тому,що з ними ніхто не грається.

Хочете пограти з котиками?

Д / Г: « Кольорові м’ячики »

Вихователь: Ой хто це так гарно співає ? ( спів півника )

А ми знаємо  віршик про півника?

                                   Я – півник, гарний  співунець,

                                   Червоний маю гребінець.

                                   Встаю я рано на зорі,

                                   Співаю голосно пісні,

                                   « Ку – ку –рі –ку! ».

Вихователь:То як співає півник?

А півника називають півник -  співунець, тому що він  зранку гарно співає.

То послухайте:

 

 

Вихователь:Півнику, півнику,

                      Що ти робив?

Півник: Я людей усіх будив.

Вихователь: А чому?

Півник: Щоб будилися від сну.

Вихователь: А для чого?

Півник: Щоб вставали не проспали,

                На роботу поспішали

 

Вихователь: А ще в піника є родина

Наш півник – тато, курка – мама, а діти - курчата.

Давайте пригадаємо хто як розмовляє.

Д/г: « Хто як говорить ».

                                 Фізкультхвилинка.

 

Вийшла курочка гуляти,          ( ідуть вздовж)

І зерняток пошукати.                 (нахиляються)

В слід – її малята,                      (  махи руками)

Жовтії курчата.                           ( ходьба по колу.)

Ко - ко – ко – ко – ко – ко

Ви за мною ідіть рядком,         (  крокують на місці)

Нумо, поспішайте, зернятка шукайте.

Всі курчата, як могли,

Добре лапками гребли,               (імітація рухів)

Вечір наступає – зерняток немає.  ( розводять руками)

 

Бабуся: Дітки а в мене ще є корова. Хочете її побачити? ( так).  Очі швидше  закривайте і корівку уявляйте.

Вихователь:  Як лагідно можна назвати корову? ( корівка, корівонька).  А як мукає корова? ( му – му – му ).

Вихователь: Давайте для корівки пісеньку заспіваємо:

                                       Рано – вранці на лугу,

                                       Пастушок ту – ру – ду – ду,

                                       А корівки в тон йому,

                                       Затягнули : му – му – му !

                                       Йди Муренько в зелен гай,

                                       В чистім полі погуляй,

                                       Йди травичці попаси,

                                       Молочка нам принеси.

Бабуся: Гляньте що я вам принесла? (молочко).

Розгляд молока у банці.

А ви любите молочко? Якого кольору молочко? А на смак? Хто хоче спробувати? Ой яке смачне. А понюхайте , яке воно запашне. А чи корисне молочко? Звісно, коли хворе горличко, можна вилікувати його теплим молочком.

А ви знаєте що їсть корівка? (траву, сіно).

Вихователь: Дітки а яка ж зараз пора року? ( зима) .А зараз на дворі є зелена травичка? ( ні ). А що ж корівка буде їсти? Давайте намалюємо для  неї травичку.

Малювання « Травичка для корівки »( фломастером ).

Дітки давайте наші малюнки віддамо бабусі на згадку про нас. Бабусенько дякую тобі за гостинний прийом, але нам вже час повертатися до садочку. Вихователь:Сідайте у  чарівний потяг:

                                             Паровоз гудок дав,

                                             І вагончики помчав.

                                             Чух – чух –чух – чух,

                                             Я далеко вас помчу.

Підсумок: Ось ми і познайомились з усіма свійськими тваринами та птахами, які живуть на подвір’ї бабусі Галі (розглянути картинки). То кого ми сьогодні бачили на подвір’ї? Як називаються ці птахи та тварини?  А чому? ( бо вони живуть біля людей).

 

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий